Strona główna

Dwutygodniowe zagraniczne szkolenia

Informujemy, o możliwości udziału doktorantów/młodych naukowców w dwutygodniowych zagranicznych szkoleniach z zakresu umiejętności miękkich w czołowych ośrodkach akademickich na świecie.

W ramach programu sfinansowane zostaną kursy szkoleniowe oraz pokryte koszty przejazdu i pobytu w zagranicznych ośrodkach akademickich.

Nabór stanowi I etap rekrutacji do udziału w przedmiotowych kursach realizowanych w ramach projektu systemowego Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego pt. „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach podziałania 1.1.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG). Projekt zakłada bezpłatny udział 500 doktorantów/ młodych naukowców w szkoleniu w najlepszych ośrodkach akademickich na świecie w grupach 25 osobowych w terminie II - III kwartał 2015 r.

I – typ szkolenia - dwutygodniowe, mające na celu wzmocnienie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, a także umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką, skierowane będzie do grupy 400 uczestników;

II – typ szkolenia - trzytygodniowe, w zakresie kompetencji miękkich oraz trenerskich umożliwiających przekazanie nabytych umiejętności dalej w polskim środowisku akademickim i poza nim, dedykowane do grupy 100 edukatorów.

Przeprowadzana rekrutacja dotyczyć będzie obu typów szkoleń.

Uczelnia przeprowadzi według własnych zasad, wstępną kwalifikację kandydatów przypisując ich do
I lub II – typu szkolenia.

Do zgłoszenia kandydaci załączają:

  • CV ze zdjęciem,
  • dokumenty potwierdzające znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż C1,
  • wykaz zagadnień, które uczestnik chciałby opanować wraz ze wskazaniem celu uczestnictwa w szkoleniu,
  • podpisaną opinię opiekuna naukowego kierującą na dany typ szkolenia,
  • dokument potwierdzający otwarty przewód doktorski/ oświadczenie o spełnieniu warunku bycia młodym naukowcem zgodnie z art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r.
    o zasadach finansowania nauki (Dz. U. 2014 r. poz. 1620),
  • wykaz kursów, szkoleń dotychczas przeprowadzonych przez kandydata jako trenera grupy,
  • oświadczenie o upoważnieniu do przetwarzania danych osobowych,
  • oświadczenie o nieuczestniczeniu w dotychczasowych edycjach Top 500 innovators.

Osoby zainteresowanie udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt z pracownikami Działu Współpracy i Rozwoju: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Zgłoszenie w formie podania powinno być skierowane do Rektora Politechniki Opolskiej za pośrednictwem Działu Współpracy i Rozwoju.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 13.02.2015r.

Więcej informacji na stronie:

http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/informacja-dla-uczelni-podstawowych-jednostek-organizacyjnych-uczelni-oraz-instytutow-naukowych-badawczych-o-rozpoczeciu-procesu-rekrutacyjnego-uczestnikow-na-dwutygodniowe-zagraniczne-kursy-dla-doktorantow-i-mlodych-naukowcow-z-zakresu-umiejetnosci-miekkich-niezbednych-do-wspolpracy-z-gospodarka-finansowanych-w-ramach-projektu-systemowego-wsparcie-systemu-zarzadzania-badaniami-naukowymi-i-ich-wynikami.html

Nauka

Jednostki uczelniane

Organizacje

on-line

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.