Strona główna

Nowy Zarząd SDPO

Pierwszy raz w historii Samorządu Doktorantów Politechniki Opolskiej stanowisko przewodniczącego powierzono trzeci raz z rzędu tej samej osobie.

2 grudnia nowo wybrana Rada Doktorantów wybrała spośród siebie nowy zarząd. Po raz trzeci na jego czele stanie Rafał Gasz z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Już z chwilą objęcia kolejnej kadencji Rafał Gasz wpisze się w historię Rady Doktorantów, jako najdłużej sprawujący tą funkcję doktorant oraz zaliczy się do grona kilkunastu doktorantów w kraju, którzy kierowali samorządami trzy kadencje.

 

Taki wynik wyborów to potwierdzenie dobrej działalności Rafała, jako przewodniczącego. Za jego kadencji nasz samorząd stał się jednym z bardziej liczących się w kraju – stwierdza Piotr Graca.

Czeka nas rok ciężkiej pracy, jednak podstawą sukcesu jest dobry zespół. Skład nowej rady napawa optymizmem do działania – komentuje stary-nowy przewodniczący.

Zarząd Samorządu obok przewodniczącego będą tworzyć jego zastępcy – Agnieszka Materac z Wydziału Mechanicznego oraz Piotr Graca z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Skład Rady Doktorantów przedstawia się następująco: Barbara Domańska (WM), Karolina Gozarska (WB), Michał Kozioł (WEAiI), Krystian Malek (WM) oraz Izabela Wardach (WM).

Poniżej przedstawiamy sylwetki członków zarządu Samorządu Doktorantów Politechniki Opolskiej.

     Rafał Gasz, doktorant IV roku w dyscyplinie automatyka i robotyka.
Z Politechniką Opolską związany od roku 2006. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół technik związanych z przetwarzaniem obrazów. Zajmuje się zastosowaniem metod fotogrametrycznych w identyfikacji obiektów przestrzennych oraz problemami związanymi z diagnostyką i oceną stanu elementów linii elektroenergetycznych. Od początku studiów doktoranckich aktywnie działa w strukturach samorządu, od 11.12.2011 jest jego przewodniczącym, jest także członkiem Senatu Politechniki Opolskiej oraz członkiem Rady WEAiI. Od roku 2014 jest członkiem władz statutowych Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Prywatnie interesuje się politologią i historią. Aktywnie spędza czas wolny – biegając, jest zapalonym miłośnikiem indoor cycling’u.
Agnieszka Materac Agnieszka Materac, doktorantka na II roku budowy i eksploatacji maszyn.
Związana z Katedrą Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn. W swoich badaniach zajmuje się zmęczeniem i wytrzymałością, głównie implantów stomatologicznych. Jest członkiem Samorządu Doktorantów od początku studiów doktoranckich. Dodatkowo, od tego roku należy do Rady Doktorantów Wydziału Mechanicznego oraz jest przedstawicielką doktorantów w Komisji statutowej Senatu Politechniki Opolskiej.
ZdjecieGraca

Piotr Graca, doktorant na IV roku elektrotechniki.
Związany z Katedrą Elektrotechniki Przemysłowej. Jego praca naukowo-badawcza wiąże się z modelowaniem numerycznym aktywnych łożysk magnetycznych oraz projektowaniem układów sterowania dla tego typu obiektów.  Jest wieloletnim członkiem i mentorem Koła Naukowego ELEDYN oraz współtwórcą Opolskiego Oddziału Studenckiego IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) działającego przy Politechnice Opolskiej. Aktualnie zasiada w europejskim zarządzie IEEE Region 8 Student Activities Committee (SAC). W Radzie Doktorantów zasiada drugą kadencję. Prywatnie pasjonat fotografii, podróży motocyklowych i tańca latynoamerykańskiego.


 

Nauka

Jednostki uczelniane

Organizacje

on-line

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.